עולם השחיה

השחיה היא הספורט הבריא ביותר! בשחיה אנו מנצלים את יתרונות המים שהם: ציפה ותחושת חוסר משקל, אנו מפעילים קבוצות שרירים רבות ללא התנגדות של קרקע קשיחה כמו בריצה או הליכה, עבודה כנגד התנגדות של המים עוזרת לנו לחיזוק שירירי יציבה שיווי משקל ושרירי תמיכה, כמו כן השחייה היא פעילות פנאי פופולרית מאוד המעניקה תחושת שיחרור, מחזקת את הביטחון העצמי, מפתחת את הכושר וסיבולת הלב ריאה.

לילדים השחייה בריאה מאוד! השחיה מפתחת את הקורדינציה ומרחיבה את היכולת המוטוריות, מומלץ להתחיל ללמד את הילד שחייה כבר בגיל מוקדם כדי להקנות ביטחון עצמי ועצמאות במים, אלמנטים אלו ישפיעו על כלל תחומי החיים, לדוגמא: ריכוז בלימודים, קישורים חברתיים, התמדה, נחישות ומשמעת.

לימוד השחייה מתאים לכל גיל- ילדים ובוגרים כאחד, אף פעם לא מאוחר ללמוד לשחות ולהשתחרר מפחד מים, התפקיד שלנו בתור מדריכי שחייה, מצילים ומטפלים הוא לתת  יחס אישי וחם לכל תלמיד ובליווי צמוד בכול שלבי הלמידה, ההתפתחות וההתקדמות

 

הבריכה פרטית מקורה ומחוממת נוחה מאוד ללימוד שחייה גם בחורף, יתרון של לימוד שחייה בחורף חוץ מכייף אמיתי להיכנס למים חמים שבחוץ קר! אנו מתכוננים לקיץ שיגיע, הילדים כבר ידעו לשחות עם חיוך! ויכולו להנות עם חבריהם בבריכה 

 

שיעורים בבית הלקוח - יש אפשרות לבצע את השיעורים בבית הלקוח באופן פרטי או בקבוצות קטנות, בסביבה המוכרת לילד ולחבריו, דבר המקנה ביטחון ונוחות להורים ולילד.

לימוד שחיה - הישרדות במים

 

 

התסגלות- הישרדות במים מתאים לילדים קטנים מגיל 3 ומעלה, הילדים לומדים להכיר את הסביבה החדשה והמסקרנת הסביבה המימית, לומדים לצלול, לעצור את הנשימה, לצוף על הבטן ועל הגב, מפתחים עצמאות וביטחון במים תוך שילוב של תנועות רגלים וידיים אינסטקביות דבר שמהווה בסיס חשוב מאוד ללמוד שחיה עתידי, השיעור משלב משחקי מים וגירויים נוספים אשר מתאימים לגיל הנל!

20180517_170558.jpg

לימוד שחיה - עקרונות השחיה לגילאי 5 ומעלה

 

לימוד שחייה לילדים מ5 ומעלה, לאחר שלמדו הסתגלות למים שזה הבסיס וצברו ביטחון ועצמאות במים ילמדו את עקרונות השחייה: צלילה ציפה וחץ, ילמדו את סגננות השחיה- חזה כסגנון ראשון וגב קלאסי במקביל, במהלך שחיית החזה אנו שומרים על נתיב אויר פתוח ומבט לפנים דברים אשר מוסיפים לתחושת הביטחון ותחושת התמצאות במרחב, בגיל הזה חשוב לפתח את היכולות מוטוריות וקורדינציה, גמישות וכח דברים שהשחיה עוזרת ומפתחת מאוד

DSC_0100.JPG

אימוני שחיה ושיפור סגנון - ילדים או מבוגרים

בנוסף אימוני מאסטרס

לימוד\שיפור סגנון- מתאים לילד או מבוגר שכבר יודעים לשחות לפחות סגנון שחיה אחד ורוצים להשתפר בשחייה, במהלך השיעור ילמדו את שאר סגנונות השחיה- חתירה, גב חתירה ופרפר.    ילמדו את טכניקה השחייה הנכונה עם כמה שפחות הוצאת אנרגיה מיותרת, נשימה נכונה, שימוש נכון בתנועות ידיים ורגליים, דבר אשר מקנה התקדמות רצופה וקלה במים ותורם לבניית כוח שריר, סיבולת לב ריאה והכושר גופני! נפתח גם כן את יכולת השחייה התחרותית.

 

לימוד שחייה מבוגרים

התעמלות אירובית במים   

 

לאו"כ בוגרת אני משלב לימוד\אימון שחיה עם התעמלות אירובית במים, זוהי שיטה יחודית שאני פתחתי לעבודה במים! עוזרת לחיזוק של שרירי הגב אשר מעניקים יציבה חזקה ונכונה, חיזוק ובניית עצם, פיתוח סיבולת לב ריאה, הגדלת תווחי תנועה גמישות ושיחרור תוך כידי ניצול יתרונות המים.

20190128_204016.jpg

שחיה טיפולית - הידרותרפיה

טיפולי ואטסו - שיאצו במים

 

הידרותרפיה משמעותו טיפול (תרפיה) באמצעות מים.

טיפול ההידרותרפיה מבוסס על התכונות הטיפוליות והמרפאות של המים אשר מהווים סביבה מרגיעה מהנה ומרפה, ביצוע הפעלה גופנית במים לשם השגת מטרות משקמות, מטרות טיפוליות משמרות,

מתאים לאו"כ בעלי מוגבליות, הפרעות מוטוריות או שכליות, הפרעות קשב וריכוז, נפגעי גפיים וחינוך מיוחד, אנו ננצל את תכונות המים להגדלת תווחי תנועה גימישות ושחרור, שיפור התפקוד המוטורי והחברתי.

הידרותרפיה שחייה טיפולית וואטסו